شهادت شهید حججی انقلاب سوم مردم ایران بود

همزمان با ورود پیکر شهید مدافع حرم محسن حججی به میهن اسلامی، تابلوی فاخر نگارگری «فرزند ایران» از آثار استاد رضا بدرالسماء در حوزه هنری استان اصفهان رونمایی شد.

این آیین که با حضور استاندار اصفهان و رئیس و مدیران حوزه هنری اصفهان در عمارت سعدی برگزار شد، با خاطره دیدار استاد بدرالسماء با مقام معظم رهبری همراه بود.
استاد بدرالسماء در این مراسم ضمن ارائه توضیحاتی از مفاهیم ارزشمند این اثر فاخر افزود: چندی پیش در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتم، به ایشان اعلام کردم ان‌شاءلله اثری را در خصوص شهدای مدافع حرم در آینده ارائه خواهم داد. ایشان نیز با تأیید و تحسین خود در این راه برای بنده آرزوی موفقیت کردند. پس از شهادت شهید محسن حججی، کار تابلوی «فرزند ایران» را با تصویری از شهید حججی آغاز کردم که طی روزهای اخیر پایان یافت.
این استاد پیشکسوت نگارگری با ارائه شرحی از این اثر و مفاهیم عمیق آن گفت: اثر «فرزند ایران» از قیام حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و جمله آخر حضرت «هل من ناصر ینصرنی» آغاز می‌شود. از ۱۴۰۰ سال پیش تاکنون مبارزه میان حق و باطل وجود داشته است تا اینکه با رهبری پیامبرگونه حضرت امام خمینی و جان‌فشانی شهدا، انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید و نظام جمهوری اسلامی در ایران بر قرار شد.
وی ادامه داد: از ابتدای شروع انقلاب اسلامی تاکنون شیاطین زمان و مستکبرین عالم تمام نیروی خود را برای متوقف ساختن این نظام الهی بکار بسته‌اند، اما با یاری حضرت صاحب‌الزمان(عج) و رهنمودهای ولی‌فقیه زمان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بصیرت مردم و جان‌نثاری شهدا و خانواده ایشان درخت نظام جمهوری اسلامی هر روز ریشه‌دارتر از قبل شده و با خون شهیدان آبیاری و جان تازه‌ای می‌گیرد.
استاد بدرالسماء تصریح کرد: می‌توان شهادت شهید حججی را به عنوان انقلاب سوم مردم ایران پس از انقلاب اسلامی در سال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی در سال ۵۸ معرفی کرد.
وی اضافه کرد: گل‌ها و شکوفه‌های لاله و شقایق که از خون شهدا روییده، نمادی از زنده بودن و طراوتی است که به وسیله خون شهید به جامعه تزریق می‌شود. همسر شهید با اقتدا به حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، همچون حضرت زینب سلام الله علیها سرو قامت ایستاده و پیام ادامه راه شهیدان را که همان پیاده شدن پرچم لااله الا الله در سراسر کره زمین است، به فرزند خویش و نسل‌های آینده انتقال می‌دهد.
این هنرمند افزود: محراب نشانه‌ای از معماری اسلامی بوده و بیانگر آن است که شهید حججی و خانواده ایشان نماد و الگوی شاخصی از یک خانواده ایرانی اسلامی هستند. شهید حججی، حجت خداوند، به عنوان نماد تمامی شهدا شاهد بر اعمال همه ما انسان‌هاست و ما با عملکردمان باید جوابگوی خون شهدا باشیم.
وی عنوان کرد: سربند شهید با عنوان «یا مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف» نشان سربازان و منتظران حضرت حجت‌ابن‌الحسن است که شهید با این سربند امید ظهور منجی عالم بشریت را در همه انسان‌ها زنده می‌کند.
استاد بدرالسماء تصریح کرد: تابلوی «فرزند ایران» با سبک نگارگری ایرانی اسلامی که هنر ملی میهنی ماست، به تصویر کشیده شده و می‌تواند سرمنشأ تحول در این هنر اصیل و سرآغازی بر مکتب نگارگری نوین در جمهوری اسلامی ایران باشد که انشاءالله آثار نگارگران در این مکتب رسالت خود را به انجام رسانده و با نسل معاصر ارتباط بهتر و مؤثرتری برقرار کند.
وی بیان کرد: تابلو به گونه‌ای ترسیم شده است که می‌تواند با مخاطب عام و خاص در طول زمان و مکان ارتباط برقرار کند. اثر «فرزند ایران» در عین نشان دادن واقعه دلخراش عاشورا، امید، طراوت و نشاط را نیز به جامعه القا می‌کند. یاد، نام و راه شهیدان مستدام و پر رهرو باد.
/ 0 نظر / 38 بازدید