هشدارنیروی هوایی آمریکا به نیروهای خود در مورد خطرات استفاده ازشبکه‌های اجتماعی

بسیاری از افراد ممکن است به دلیل استفاده از شبکه‌های اجتماعی از کار اخراج شوند و شغل خود را از دست بدهند، اما نیروی هوایی آمریکا هشدار داده است که استفاده نظامیان از شبکه‌های اجتماعی، تنها به خود آنها آسیب نمی‌رساند و ممکن است منجر به نابودی ناوگان‌های آمریکا شود.

به گزارش واحد امنیت سایبربان، فرماندهی مرکزی پایگاه هوایی «العدید» آمریکا در قطر هشداری را در مورد استفاده از شبکه‌های اجتماعی به نظامیان نیروی هوایی داد که تصویری را نیز به همراه آن ارسال کرده بود.

شعار در تصویر به این معنا است که اگر پیام‌های توییتری حاوی اطلاعات حساس (چه اطلاعات شخصی، چه اطلاعات نظامی) باشد، ناوگان‌های زیادی را نابود خواهند کرد.

به گفته‌ی نیروی هوایی آمریکا، باوجوداینکه شبکه‌های اجتماعی به کارکنان این نیرو اجازه داده است تا با وابستگان و دوستان خود در ارتباط باشند؛ اما همین شبکه‌ها ممکن است باعث فاش شدن اطلاعات حساسی مانند اطلاعات موقعیت جغرافیایی نظامیان، هویت نظامیان، خانواده، دوستان و همکاران آنها بشود. همچنین این شبکه‌ها ممکن است باعث فاش شدن اطلاعات اعزام‌ها و مأموریت‌ها، موقعیت جغرافیایی مراکز نظامی و پایگاه‌ها، روش‌های آموزش نظامی و هزاران اطلاعات حساس دیگر بشود.

کاپیتان جاناتان مک‌دونالد (Jonathan McDonald)، رییس نیروی حفاظتِ فرماندهی مرکزی نیروی هوایی آمریکا، گفت: "با رشد و تکامل شبکه‌های اجتماعی، راه‌های ارتباط با دوستان و خانواده نیز افزایش میابد اما همین راه‌ها می‌تواند برای ردیابی و شکار نیروهای نظامی مورد استفاده قرار گیرد. برای حفظ امنیت خود و خانواده‌ی خود، کارکنان نباید اطلاعات مربوط به مأموریت‌ها را در شبکه‌های اجتماعی قرار دهند و از انتشار اطلاعات شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی نیز خودداری کنند."

این اولین باری نیست که ارتش آمریکا در مورد استفاده از شبکه‌های اجتماعی به کارکنان خود هشدار می‌دهد. قبلاً ارتش به نیروهای خود هشدار داده بود که در فضای اینترنت و زندگی واقعی مراقب اطلاعات خود و شغل خود باشند و آزادانه در مورد آنها صحبت نکنند. در زمان جنگ جهانی دوم، نیروی دریایی آمریکا شعاری را استفاده می‌کرد با این مضمون که «یک دهان لق، یک کشتی نیروی دریایی را غرق می‌کند.» هدف این شعار، هشدار دادن به کارکنان در مورد مراقبت از اطلاعات حساس بود.

جاناتان پانکائو (Jonathan Pankau) یکی از افسران نیروی دریایی آمریکا گفت: "پیامی را که یک فرد معمولی و کم‌تجربه در شبکه‌ی اجتماعی به اشتراک می‌گذارد، شاید تکه‌ی گم‌شده‌ای از یک پازل باشد که به دشمن کمک می‌کند."

/ 1 نظر / 7 بازدید
زهرا

رضا ینی غایت عشق و علم میلاد سلطان عشق و علم و مهربانی برشما مبارک در کنار حرم دعاگو هستم التماس دعا چرا ما استفاده میکنیم پس؟