ایالت جورجیا ، مرکزی مهم برای صنعت امنیت سایبر آمریکا است

نظام دانشگاهی ایالت جورجیا (University System of Georgia)، اعلام کرد که فرصت‌های زیادی برای متخصصین سایبری در این کشور وجود دارد ولی متأسفانه فقط 23 هزار دانشجو برای مشاغل مربوط به فناوری اطلاعات و سایبری تربیت می‌شوند. این در حالی است که زمینه‌های شغلی فناوری اطلاعات در ایالت جورجیا 32 درصد نسبت به سال‌های قبل افزایش یافته است. طبق برخی گزارش‌ها، چندین سال گذشته، ارتش آمریکا تصمیم داشت که فرماندهی سایبری خود را در ایالت جورجیا تأسیس کند. احتمالاً این تصمیم به دلایلی که در ادامه می‌خوانیم موردبررسی بوده است:
• جورجیا به‌عنوان یکی از مراکز صنعت امنیت سایبر در آمریکا محسوب می‌شود.
• مرکزی برای معاملات مالی و محلی سالم برای فعالیت‌های مربوط به فناوری اطلاعات است.
• همچنین جورجیا به‌عنوان مرکزی برای تجارت الکترونیک در آمریکا محسوب می‌شود.
 دقت در این نکات، اهمیت این ایالت را در پرورش نیروهای سایبری و فناوری اطلاعات برای ارتش آمریکا مشخص می‌کند. به‌علاوه آکادمی مخصوصی در این ایالت برای آموزش سایبری وجود دارد که آکادمی سایبری جورجیا (Georgia Cyber Academy) نام دارد.
نکته‌ی درخور توجه دیگر این است که دانشگاه "Georgia Regents University" یک مؤسسه‌ی سایبری را ایجاد کرده که با ارتش آمریکا همکاری می‌کند. هنگام تأسیس این مؤسسه، یکی از اهداف آن، ارتباط با پایگاه نظامی فورت گوردن (Fort Gordon) در جورجیا که متعلق به ارتش آمریکا است و همچنین سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) ذکر شد. در واقع در این مؤسسه چارچوب‌های مربوط به همه‌ی ابعاد سایبری ایجاد می‌شوند.

/ 0 نظر / 6 بازدید