شبکه جاسوسی آل سعود کشف شد

ارتش سایبری یمن در بیانیه‌ای، ضمن رونمایی از نخستین قربانیان حمله هکرهای خود یعنی سه وزارتخانه خارجه، دفاع و کشور عربستان، گفته که «هزاران سند فوق‌سری و اطلاعات تماس جاسوسان عربستان به دست سربازان سایبری یمن افتاده است.»
 سایبری‌های یمن می‌گویند: «ما به شبکه وزارت خارجه عربستان سعودی دسترسی پیدا کردیم و بر بیش از سه هزار کامپیوتر و سرورهای این وزارتخانه تسلط داریم». این بیانیه می‌افزاید:‌ «ما به ایمیل‌ها، اطلاعات شخصی و سری هزاران کارمند این وزارتخانه و همچنین، جاسوسان، عوامل اطلاعاتی و پرسنل ارتش این کشور دست یافتیم.
مکاتبات و اسناد فوق‌سری موجود در نامه‌نگاری‌های مقامات عربستان با مقامات دیگر کشورها از سال 1980 هم در میان اسناد به دست آمده است.» این اولین عرض‌اندام سایبری‌های یمن نیست؛ ارتش سایبری یمن در تاریخ 25 فروردین نیز  از هک شدن سایت شبکه خبری الحیات عربستان خبر داده بود.
 در این حمله، هکرهای انقلابیون یمنی موفق به شناسایی تمامی جاسوسان سعودی شدند.
همزمان  خبر رسید که  جنبش «انصارالله» 15 عضو دستگاه اطلاعات سعودی‌ها را در بندر «الحدیده» یمن دستگیر کرد. «حمید طارق العدنانی»، یکی از رهبران جنبش انصارالله در این خصوص اعلام کرد: «این عناصر دستگاه اطلاعات سعودی‌ برای انجام عملیات‌های تروریستی علیه کشتی کمک‌های ایرانی و شلیک موشک به سمت آن وارد بندر الحدیده یمن شده بودند.» به همراه این تروریست‌ها سلاح‌های پیشرفته و موشک جهت انجام عملیات تروریستی کشف و ضبط شد. به نظر می‌رسد این گروه قصد داشتند با شلیک به کشتی ایرانی، توطئه جدیدی را در یمن شروع کنند. طبق تحلیل‌های صورت‌گرفته، دستگیری این جاسوسان، یکی از نتایج عملیات سایبری موفق انقلابیون یمنی است.

/ 0 نظر / 4 بازدید